Évszám: 2012
Játékidő: 103 perc
Eredeti cím: Men in Black 3.
Rendező: Barry Sonnenfeld
Forgatókönyvíró: Etan Cohen
Főszereplők: Will Smith, Josh Brolin, Tommy Lee Jones
J és K ügynök harmadik bevetésére kemény 10 évet kellett várni, az ember pedig azt gondolhatná, ezalatt az idő alatt kényelmesen le lehet forgatni egy filmet. Ezt durván megcáfolja a Fekete öltönyösök harmadik akciója, hiszen a forgatókönyv a forgatások alatt is íródott, sőt, a készítés folyamata pár hónapig le is lett állítva, ezen tényezők miatt a költségvetés is igencsak magasra rúgott. Úgyhogy megvan rá az esély, hogy a MIB 3. nem lesz óriási siker és nem hozza be a ráfordított összegeket, viszont ha ez bekövetkezik, nem lehet a minőségre fogni.
Mégpedig azért, mert hiába készült el nagy nehezen a film(ez kissé meg is látszik a végeredményen) az összkép egy igencsak szórakoztató mozit tesz ki.
K egyik nagy ellensége, Borisz, a vadállat kiszabadul a sötét zsaruk Holdon épült fegyházából, majd visszautazik az időben és ott megöli K-t, mégpedig azért, hogy így leigázhassa a Földet. Ezt azonban J nem hagyhatja annyiban, így ő is '69-be utazik, hogy a fiatal K ügynökkel tegyen keresztbe Borisznak.
Fentebb már említettem, hogy voltak gondok a szkript megírásában, de nem csak határidős csúszás volt az egyetlen probléma, hanem az írók is, akik szinte váltogatták egymást. Ez pedig meg is látszik a filmen, hiszen a tempó megtörik néhány helyen, a poénokat se olyan mennyiségben és minőségben kapjuk, ahogy az elődökben és néhány logikai buktató is befészkelte magát a történetbe.
Ezek leginkább az időutazós szálhoz köthetőek, melyeket az átlag néző lehet észre sem vesz, de azok, akik falják az időutazással kapcsolatos műveket, hamar kiszúrhatnak.
Ennyi negatívum után már következhetne is az összegzés, hogy milyen gyenge film ez, de ha így tennék, nagyon rosszul cselekednék, mivel végső soron igencsak jó darab ez.
A legtöbbet a színészek tesznek a sikerért, legalábbis két főszereplőnk, Will Smith és új társát (vagyis inkább fiatalabb kiadását) megszemélyesítő Josh Brolin. Remekül kiegészítik egymást és a játékidő huzamosabb részében igencsak jó poénokat is szállítanak. Sajnos Tommy Lee Jones nagyon kevés időt tölt a vásznon, de elnézve fáradt alakítását, talán jobb is, hogy ő itt inkább kimaradt az akcióból. Akit érdemes még megemlíteni, az vadállat Borisz, azaz Jemaine Clement, hiszen igencsak jól formálta meg ezt a gonosz figurát és hát a kinézete sem piskóta.
Látvány tekintetében sincs gond a filmmel, igaz akciókból nincs sok, de ami van, az legalább jól lett megkoreografálva. Elsősorban a maszkok érdemelnek óriási piros pontot, Rick Baker így harmadjára is emlékezetes kreatúrákkal állt elő, egy Oscar jelölést minimum megérdemelne munkája. A díszleteket is csak dicsérni lehet, a korai '70-s évek Amerikája remekül festett a vásznon. Azonban itt az a fránya 3D, aminek aztán semmi keresnivalója a filmben, legalábbis ebben a formában, hiszen nem ad hozzá az élményhez. Bár az igazság az, hogy nem is vesz e belőle, tehát ez az alkalmazásmód nem a gyenge, élményromboló kategóriába tartozik, hanem a feleslegesbe.
MIB mozik esetében rendkívül fontos a humor, erről itt sem feledkeztek meg az alkotók, de azért több poén lehetősége rejtőzött ebben az alapanyagban. Így hát ilyen téren elég visszafogott ez a 3. felvonás, de panaszra így sem lehet okunk, hiszen ha jön egy poén, akkor az legalább tényleg vicces. Tehát a minőséggel nincs gond, inkább a mennyiséggel, viszont két fő karakterünk még így is szolgál néhány igazán megmosolyogtató pillanattal. Sőt, a befejezésre egy igazán komoly szál is kinövi magát, majd még egy jól időzített fordulattal is találkozhatunk a játékidő végén.
A "nehéz szülés" igencsak sok helyen mutatkozik meg a filmen, de az dicséretes, hogy ennek ellenére sikerült ebből az egészből egy igazán szórakoztató darabot faragni, mely nincs egy szinten a mára már kisebb klasszikusként említendő első résszel, de a másodikat könnyen lepipálja. Alpári poénokat mellőző, de jól működő humor, néhány látványos jelenet és kellemes színészi alakítások jellemzik a Sötét zsaruk 3. kalandját, mely néhol kissé szétesik, de végére szépen összeáll.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.