amerikai, ausztrál horror/sci-fi, 98 perc (2009)
Rendező(k): Michael Spierig, Peter Spierig
Szereplők: Ethan Hawke, Sam Neill, Willem Dafoe
A Spierig tesók első filmje egy minimalista zombi horror lett, sci-fi elemekkel dúsítva. Évek múlva készítették el második filmjüket, ahol az emberiség nagy része egy vírusnak köszönhetően vámpírrá változott. A vérre szomjas lények igen hamar válságba kerültek vér tekintetében. Egy nagy vállalat azon dolgozik, hogy létrehozzon egy szintetikus vért, így nem kellene embereket gyilkolni és maguk sem változnának korcsokká. Az egyik kutató viszont rájön, a szintetikus vérnél van jobb megoldás a krízis helyzetre. Megtalálja a módját, hogy újra emberré váljon.
20 millió dollárból készült a film, tehát sok mindent nem engedhettek meg maguknak a készítők. A történet amúgy a közeljövőbe van helyezve. A városképek nagyon jók lettek, tele vért reklámozó plakátokkal és kávéházakkal, melyek cukor helyett vért adnak az italba. Na, meg a vérért kolduló hajléktalant se felejtsük el. Tehát az ötlet jó, nem mindennap láthatunk filmben jövőbeli vámpír társadalmat.
Viszont a történet nem a legjobb. Hiányzik belőle a feszültség és a karakterek, akikért lehetne izgulni. Igaz, nincsenek üresjáratok, a cselekmény szépen halad a befejezés felé, de hiányzik belőle valami. A társadalomkritika és a mondanivaló viszont dicsérendő dolog. Remekül van beleépítve a mai kor problémája a történetbe. Ez nem más, mint a gazdasági válság.
A pénz hiánya sajnos az effekteken látszik igazán. A CGI animáció gyenge, a városon végig száguldó katonai helikopterek iszonyat gyengén festenek, egyetemben a néha felrobbanó vámpírokkal. A maszkok ennek ellenére jól sikerültek. Vér folyik rendesen és a korcsok is igen jól néznek ki. A film végi vérorgia pedig sok horror rajongó szívét melengetheti meg.
A színészi játék annak ellenére közepes, hogy olyan nevekkel találkozhatunk, mint Ethan Hawk, Willem Dafoe vagy Sam Neill. Igazán egyikük sem tud kibontakozni és ez játékukon meg is látszik, sajnos.
Ha több pénzt kaptak volna az alkotók, biztos jobb mozit sikerült volna letenniük az asztalra. Ez így viszont csak az egyszer nézős kategóriát éri el, hiába az érdekes alapötlet és a társadalomkritika.
10/5
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.